Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 22 sierpień 2019

Ilość odsłon

Dzisiaj 1

Wczoraj 4

Tydzień 28

Miesiąc 487

Razem 23455

INTERNET W MOIM ŻYCIU.

Internet w moim życiu – racjonalne i bezpieczne korzystanie z sieci.
Internet i nowe technologie są dla współczesnych dzieci i nastolatków głównym źródłem wiedzy oraz sposobem komunikowania się i spędzania czasu wolnego, co sprawia, iż właśnie ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na szereg niebezpieczeństw wynikających z nieracjonalnego korzystania z technologii cyberprzestrzennych.
W dniach 23.02.2018r. i 2.03.2018r. na zaproszenie Pani pedagog – Aleksandry Henning, w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień od Internetu i gier komputerowych. Celem zajęć było zapobieganie uzależnieniu od Internetu wśród młodzieży, poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na problem nadużywania Internetu przez młodych ludzi za pośrednictwem komputera i urządzeń przenośnych. Uczniowie klas VII oraz I i II klasy Gimnazjum zachęcani byli do aktywności w kierunku  zmiany zachowań odnośnie racjonalnego i bezpiecznego korzystania z sieci.
Współczesne dzieci stykają się z nowymi technologiami od najmłodszych lat. Nie ma możliwości zatrzymania tej tendencji, zadaniem dorosłych jest więc nauczenie młodego pokolenia jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii oraz jak rozpoznawać zagrożenia i chronić się przed nimi. Młodzi ludzie często dysponują znacznie większą wiedzą i umiejętnościami związanymi z korzystaniem z nowych technologii, dlatego też rodzicom trudniej jest kontrolować tę sferę aktywności ich dziecka. Uczniowie łatwo mogą uzasadniać ciągłe przesiadywanie przed komputerem poszukiwaniem informacji niezbędnych do nauki i odrabiania lekcji.
Dlatego też wyzwaniem współczesnego świata wydaje się być podjęcie skutecznych działań zmierzających do zapobiegania i eliminowania cyberzagrożeń. Aby maksymalnie zniwelować ryzyko negatywnego oddziaływania mediów na współczesnych nastolatków, istotne jest systematyczne i wielotorowe wdrażanie działań profilaktycznych.
Zajęcia prowadziła pedagog – Marta Augustyniak.