Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 22 sierpień 2019

Ilość odsłon

Dzisiaj 1

Wczoraj 4

Tydzień 28

Miesiąc 487

Razem 23455

MALUCHY W SIECI.

Dnia 11.04.2018r. na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nętnie oraz pań pracujących w oddziałach przedszkolnych : pani Teresy Winnickiej oraz pani Doroty Kanarek  odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez pracownika PPP.
Tematem naszego spotkania było” Bezpieczne korzystanie z nowoczesnych technologii”
Po krótkim wzajemnym poznaniu się i rozmowie dotyczącej aktualnej pory roku-Wiośnie, i jej charakterystycznych oznakach i przepięknych barwach,  wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt. „Mój przyjaciel Necio”. Po projekcji  rozmawialiśmy z dziećmi na temat korzystania z komputera i Internetu.
Dzieci malowały głównego bohatera bajki-Jasia i jego  samodzielnie skonstruowanego robota”Necio”. Rysując robota wykazały się bardzo dobrą znajomością podstawowych figur geometrycznych i odpowiednim  ich rozmieszczeniem oraz doborem kolorów.    
Przedszkolaki bez większych zahamowań mówiły jak często korzystają z komputerów, laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych.
Współczesne dzieci stykaja się z nowymi technologiami od najmłodszych lat. Nie ma możliwości zatrzymania tej tendencji i nie oto chodzi. Zadaniem nas dorosłych jest więc nauczenie młodego pokolenia jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii.
To one maja ogromny wpływ na rozwój dziecka. Telewizja i gry komputerowe nie muszą zastępować książki czy czasopisma. Nie rezygnujmy z czytania, wspólnej zabawy i spacerów.       
Były to zajęcia , które wpływają na rozwój osobisty i społeczny, przybliżają wiedzę jak korzystać ze zdobyczy technologicznych w bezpieczny dla siebie sposób.

Zajęcia prowadziła pedagog Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim- Zofia Lisowska.