Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 22 sierpień 2019

Ilość odsłon

Dzisiaj 1

Wczoraj 4

Tydzień 28

Miesiąc 487

Razem 23455

PRZEDSZKOLAKI W PORADNI - "WSZYSCY DLA WSZYSTKICH".

Dzieci z grup przedszkolnych  Szkoły Podstawowej w Nętnie  zostały zaproszone przez dyrektora p. Wiolettę Kubik i pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim do wzięcia udziału w zajeciach w Sali Terapeutycznej  połączonych z  zabawą w basenie z piłeczkami.
Dnia 07.05.2018r. gościliśmy grupę 3- 4 latków” z paniami: Teresą Winnicką i Anną Przybysz oraz   grupę 5-6 latków z panią Dorotą Kanarek i Wiolettą Machnio.
     Przedszkolaki zarówno te starsze jak i te najmłodsze 3-4 latki  wykazały się dobrą znajomością literatury dziecięcej, bardzo dobrze rozpoznawały bohaterów popularnych bajek.  Rozpoznawały i nazywały  postaci z bajek  pokazywanych  za pomocą maskotek i kukiełek oraz  charakterystycznych  zabawek.
Wszyscy wiemy, jak znaczący wpływ ma literatura i głośne czytanie na wszechstronny rozwój dziecka. Dla dzieci słowo czytane ma ogromne znaczenie, wymaga zaangażowania, uczy koncentracji wspomaga wszechstronny rozwój. Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych.  
Rozmawialiśmy z dziecmi na temat :”1Maja- Święto Pracy”. Przedszkolaki doskonale potrafiły powiedzieć kto podczas „majówki” odpoczywał a kto pracował. Jedno z dzieci wymieniło ludzi(zawody) którzy musieli pełnić „służbę”(lekarze- pogotowie ratunkowe, policjanci, strażacy, służba miejska) żeby inni mogli spokojnie spędzić wolne dni.
Zapoznaliśmy dzieci z wierszem Juliana Tuwima pt.”Wszyscy dla wszystkich”  
Jednym z celów edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania pracą ludzi różnych zawodów. Dzieciom w wieku przedszkolnym duże trudności sprawia wyobrażenie sobie skutków wywołanych przez pracę umysłową, dlatego też w okresie edukacji przedszkolnej dzieci poznają zawody, w których łatwo daje się zauważyć efekty pracy
np. strażak- gasi pożar, szewc- naprawia buty, listonosz- roznosi listy itp.
Celem zajęć było przybliżenie dzieciom różnych zawodów wykonywanych przez rodziców i ludzi z najbliższego otoczenia. Budzenie szacunku do ludzi pracy.
Była też okazja do „lekcji z preorientacji zawodowej” i wielu zabaw. Mieli okazję zwiedzić część pomieszczeń zajmowanych przez poradnię oraz zapoznać się z pracą niektórych pracowników: praca logopedy, pedagoga, psychologa, praca sekretarki itp.
Z dużym zainteresowaniem słuchały o pracy logopedy, szczególnie będąc w tym gabinecie i oglądając   pomoce dydaktyczne: różnego rodzaju gry, układanki, zabawki, piórka itp.
Jednak  najwiekszą atrakcją był jak zwykle basen z piłeczkam-budowanie z dużych klocków,  tor przeszkód oraz wspólne zabawy i liczne gry ogólnorozwojowe.
Były to zajęcia, które dają dzieciom szanśę na rozwój osobisty i społeczny, otwierają okno na świat i przybliżają znajomość zawodów.

Dzieci wyraziły chęć ponownego przyjazdu do Poradni, oczywiśćie zapraszamy.

Zajęcia w poradni prowadziły: pedagog  Zofia Lisowska i psycholog Jolanta Pappelbon