Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 22 sierpień 2019

Ilość odsłon

Dzisiaj 0

Wczoraj 4

Tydzień 27

Miesiąc 486

Razem 23454

KLUB PEDAGOGA.

W dniu 18.10.2018 roku w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odbyło się spotknie pedagogów szkolnych. Program spotkania dotyczył analizy przepisów prawnych, procedury wydawania opinni o zindywidualizowanej ścieżce kształcenia, form pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
    W systemie edukacji spotykamy uczniów o różnych potrzebach, możliwościach i ograniczeniach, także tych z chorobami, trudnościami w funkcjonowaniu, różnymi dysfunkcjami i niepełnosprawnościami. Obowiązujące od roku szkolnego 2017/2018 regulacje prawne zapewniają możliwość organizacji nauczania indywidualnegow ściśle określonych przypadkach, ale wskazują także inne, bardziej elastyczne formy organizowania edukacji i wsparcia.
    Wprowadzona nowa forma pomocy psychologiczno-pedagogicznej ma stanowić odpowiedź na zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne uczniów, ma być elastyczna i jak najtrafniej dobrana do ograniczeń i mozliwości konkretnego dziecka. Docelowo, jeśli stan zdrowia czy funkcjonowanie ucznia uległo poprawie, formę można czasowa zawiesić lub jej zaniechać. Zindywidualizowana ścieżka kształcenia ma służyć niwelowaniu trudności występujących w środowisku lub w zachowaniu dziecka, ma wpłynąć na poprawę jego sytuacji edukacyjnej i społecznej. Pozwala rónież na równoległą pracę wychowawczą zarówno  z uczniem jak i grupą rówieśniczą. Zaplanowano kolejne spotkania.