Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 22 sierpień 2019

Ilość odsłon

Dzisiaj 0

Wczoraj 4

Tydzień 27

Miesiąc 486

Razem 23454

UCZYMY SIĘ ŻYĆ W PRZYJAŹNI.

Obcowanie z rówieśnikami, kontakty koleżeńskie nie tylko zaspokajają aktualne potrzeby dziecka, nie tylko przynoszą mu wiele zadowolenia i przyjemności, lecz także mają duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju społecznego. Umożliwiają zdobycie doświadczeń niezbędnych dla opanowania trudnej sztuki życia z ludźmi i wśród ludzi.

10 grudnia 2018r. o koleżeństwie i przyjaźni z uczniami drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Polskiego w Złocieńcu rozmawiała pedagog Marta Augustyniak. Podczas zajęć uczniowie kształtowali umiejętność odnajdywania i nazywania cech przyjaźni. Wskazywali warunki trwałej przyjaźni, a także określali cechy i zachowania świadczące o przyjaźni.

            Zajęcia miały na celu przygotowanie dzieci do życia wśród ludzi, do życia zgodnego, pełnego życzliwości, tolerancji, poszanowania innych, dostrzegania i rozumienia ich potrzeb. Zdobywać te umiejętności uczniowie powinni już teraz poprzez wspólną zabawę i naukę z rówieśnikami, jak również poprzez koleżeństwo i przyjaźń.