Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 22 sierpień 2019

Ilość odsłon

Dzisiaj 0

Wczoraj 4

Tydzień 27

Miesiąc 486

Razem 23454

DZIECI Z ZPE-T Z WIZYTĄ W PORADNI.

Dzieci z drawskiego ZPE-T   zostały zaproszone przez dyrektora panią Wiolettę Kubik i pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim do wzięcia udziału w zajęciach.

Dnia 10.01.2019 r. gościliśmy dzieci z kl. II AL z paniami: wych. p. Paula Skwarek oraz p. Monika Walenciej.

Dzieci   wykazały się dobrą znajomością   zawodów, które wykonują ich najbliżsi: rodzice, dziadkowie oraz krewni - ciocie i wujkowie.

Zadawałam   dzieciom zagadki, a one bardzo chętnie odpowiadały, czasami tworząc swoje nazwy oczywiście zbliżone do oryginalnej nazwy.

Dziewczynki i chłopcy bardzo dobrze rozpoznawały nazwy zawodów na podstawie ilustracji, charakterystycznych cech oraz rekwizytów i przyborów potrzebnych do wykonywania omawianej pracy.

Jednym z celów edukacji szkolnej jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania pracą ludzi różnych zawodów. W wieku wczesnoszkolnym dzieci identyfikują się z głównymi postaciami w rodzinie. Dzieci interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy. Początkowo dominuje na tym etapie fantazja i marzenia ukierunkowane na wybrane, zazwyczaj najbliższe zawody a w miarę rosnącej partycypacji społecznej i poznawania rzeczywistości wzrasta znaczenie własnych zainteresowań i zdolności.

Dzieciom w wieku wczesnoszkolnym duże trudności sprawia wyobrażenie sobie skutków wywołanych przez pracę umysłową, dlatego też w okresie edukacji szkolnej dzieci poznają zawody, w których łatwo daje się zauważyć efekty pracy np. strażak- gasi pożar, szewc- naprawia buty, listonosz- roznosi listy itp.

Celem zajęć było przybliżenie dzieciom różnych zawodów wykonywanych przez ich rodziców i ludzi z najbliższego otoczenia. Budzenie szacunku do ludzi pracy.

Dużą atrakcją dla dzieci okazał się „Czarodziejski Dywan”, pomimo iż taki dywan posiadaja w swojej szkole.

Dzieci brały udział w różnych grach: -‘’Kolorowe pianino’’,

                                                             -„Żabka’’,

                                                             -‘’Woda’’,

                                                            -‘’Mistrz kierownicy’’,

                                                              

Gry na ‘’Czarodziejskim Dywanie” prowadzone były indywidualnie i grupowo w zależności od reguł i prawideł danej gry. Dzieci wykazały się dobrą sprawnością ruchową oraz koordynacją wzrokowo-ruchową.

Były to zajęcia, które dają dzieciom szansę na rozwój osobisty i społeczny, otwierają okno na świat i przybliżają znajomość zawodów.

 

Zajęcia w poradni prowadziła: Zofia Lisowska.